Ordførerskiftet i Evje og Hornnes er gjennomført

Torsdag kveld 10. oktober 2019 var det konstituerende møte for det nye kommunestyret i Evje og Hornnes. Bjørn A. Ropstad (KrF) gikk av som ordfører, og inn kom Svein Arne Haugen (Ap).

Vi takker Bjørn for en stor innsats for heimbygda vår gjennom 28 år i kommunestyret, de siste 20 som ordfører og vår fremste representant. Bjørn går nå videre til nytt verv som varaordfører i det samlede Agder fylke. Lykke til!

Vi ønsker også Svein Arne Haugen lykke til som ny ordfører. Svein Arne ble enstemmig valgt og uten motkandidat, da kommunestyret gjennomførte alle valg i det konstituerende møtet som avtalevalg.

Svein Arne (t.v.) og Bjørn etter at ordførerskiftet var vel gjennomført. Foto: Geir Daasvatn

Ordførerskiftet i Evje og Hornnes er gjennomført

Likte du artikkelen?
Del den videre

Facebook
Twitter
Email

Siste artikler fra OpplevEvje

Ingvard Østerhus og Roy Frimanslund på jubileumsfesten 6. mars 2023. Foto.

Heider til Ingvard Østerhus

Ingvard Østerhus (89) på Evje har motteke Pensjonistforbundet sitt heidersbevis for innsatsen sin gjennom mange år i Evje og Hornnes pensjonistforening. Tildelinga fann stad då Pensjonistforeninga feira

Turforslag fra OpplevEvje

Gloppefossen – Valle

Gloppefossen innerst i det enorme Veiåjuvet er truleg den høgaste fossen i Setesdal, med eit samla fall på rundt 280 meter. Skrive av Geir Daasvatn

Rygnestad turløype

Det går ein merka turstig frå Rygnestadtunet gjennom nydeleg kulturlandskap og mystisk skogsterreng. Det er ein kort og lett tur på bare 2,5 km/30 min.

Glova – Abusdal

Glova på Styggedal er en stor og spektakulær sprekk i berget, antakelig av tektonisk opphav, på Abusdalsheia sør-vest i Hornnes i Evje og Hornnes kommune.

Hovassdalen naturreservat

Hovassdalen naturreservat er et fredet barskogområde rundt Hovatn i Hovassdalen på heia vest for Dåsvatn i Dåsvannsdalen i Hornnes. En mindre del av naturreservatet ligger

Åsvegen – Hornnes

Åsvegen er ein om lag to km lang grusveg som startar på vestsida av Otra, bratt oppover frå Røyrkilen ved fylkesvegen mellom Krossen og Senum i Evje og Hornnes til garden

Flåstrondi – Postvegen

Flåstrondi er namnet på strekninga på austsida av Flåni, frå Flåren bru til Sandnes, i Valle. Skrive av Geir Daasvatn Vegmiljø Postvegen var den første ordentlege køyrevegen (kjerrevegen) oppover i

Mest lest siste 7 dager